Nebankovní půjčky a jejich nevýhody
Asi hlavní nevýhodou nebankovních půjček jsou podstatně vyšší úroky než u běžných bankovních půjček. Pokud si půjčíte peníze u nebankovní společnosti, zaplatíte ve výsledku mnohem více, než kdybyste si stejnou částku půjčili od banky – proto se vždy vyplatí se nejdříve zeptat na půjčku u banky, a teprve pokud tam neuspějete, se obrátit na některou nebankovní společnost. Dalším negativem nebankovních půjček bývají relativně vysoké pokuty za pozdní splácení. Je potřeba si vždy důkladně pročíst celou smlouvu, zjistit si v ní jaká je u půjčky RPSN (roční procentní sazba nákladů) a seznámit se se všemi podmínkami této půjčky. Zvláště u menších a méně známých nebankovních společností bývají úroky opravdu velmi vysoké a když už si tedy chceme vzít nebankovní půjčku, je lepší vybrat si nějakou známou a ověřenou společnost, která už na trhu působí delší dobu.

Rychlá půjčka ihned pro Vaše finanční potřeby. Finská SMS půjčka je zaměřena především na nízké obnosy. Home Credit půjčka se zaručuje kvalitou a poctivostí za kterou stojí silná společnost.

Na co si dát u nebankovní půjčky pozor?

Pokud se rozhodneme vzít si nebankovní půjčku, měli bychom si na spoustu věcí dát pozor, abychom pak zbytečně nelitovali. Nejdříve ze všeho bychom měli věnovat velkou pozornost výběru společnosti, u které si tuto půjčku vezmeme. Nejlepší je podívat se na internet a opravdu pečlivě si prostudovat nabídky jednotlivých nebankovních společností, porovnat si jejich nabídky, výši poplatků a RPSN a teprve pak vybranou společnost kontaktovat. Při podpisu samotné smlouvy bychom si měli celou tuto smlouvu důkladně přečíst a v případě, že nám něco nebude jasné, se na to zeptat. Často bývají tyto smlouvy psané velmi drobným písmem, které se obtížně čte a zvláště starší lidé tak mnohdy podepíšou smlouvu, která je pro ně velmi nevýhodná. Další důležitá věc, na kterou je třeba dávat si pozor je sjednávání půjček po telefonu. Seriózní společnosti mají tyto linky buď bezplatné nebo za běžnou cenu podle tarifu operátora, ale na českém trhu se vyskytuje mnoho podvodníků, kteří svoje půjčky nabízejí na předražených linkách, kde jediná minuta hovoru stojí několik desítek korun. Operátoři těchto linek pak hovory záměrně prodlužují a ve výsledku pak žadatelé o půjčku zbytečně zaplatí několik set až tisíc korun za takový hovor a mnohdy navíc ani půjčku nedostanou. Poslední věcí, na kterou je potřeba u nebankovních půjček dávat pozor, jsou poplatky. Seriózní společnosti nechtějí žádné poplatky předem, zatímco spousta menších firem si dopředu účtuje poplatek za vyřízení půjčky. Mnoho lidí tak předem zaplatí třeba i několik tisíc za to, že jim bude poskytnuta půjčka a nakonec žádné peníze nedostanou. Na toto je tedy potřeba vždy myslet a nenaletět podvodníkům. 

V jaké výši se poskytují nebankovní půjčky?

Výše nebankovních půjček bývá různá, v závislosti na tom od jaké nebankovní společnosti si peníze půjčujete. Obecně však platí, že nebankovní půjčky se poskytují v nižších částkách než ty bankovní. Důvodem je to, že nebankovní půjčky dostávají i lidé s nižšími nebo žádnými příjmy, lidé zadlužení atd. a je u nich vyšší riziko, že budou mít se splácením problémy. Nejnižší částky, které je možné si vypůjčit od nebankovních společností bývají obvykle u tzv. sms půjček, kde se minimální výše půjčky pohybuje už kolem jednoho tisíce Kč, ale někteří poskytovatelé nabízejí i nižší půjčky – např. viasms.cz má nejnižší možnou půjčku už 50 Kč. Často také bývá zvykem, že pokud si u podobné společnosti půjčujete poprvé, částka, kterou si můžete půjčit je nižší, ale hned při další půjčce už si můžete vzít úvěr vyšší.

Nebankovní půjčka Provident Financial je super. SMS půjčka Ferratum vyřeší vaše okamžitě problémy.

Nebankovní půjčky na Facebooku

Společnosti, které u nás poskytují nebankovní půjčky mají často kromě internetových stránek také svůj profil na sociálních sítích, většinou pak na Facebooku, který je u nás mezi sociálními sítěmi jedničkou. Na Facebooku tak najdeme např. profily  firem jako je Home Credit, Ferratum a mnoho dalších. Vlastní videokanál na YouTube pak má společnost Provident. Jeho součástí je několik desítek videí, mezi kterými nechybí reklamy, videa z akcí Pomáháme s Providentem a různé další reklamní spoty. Zajímavý kanál na YouTube najdeme pod odkazem http://www.youtube.com/user/Homepujcka. V něm se můžeme podívat na videa týkající se půjček od různých společností, a to jak nebankovních, tak bankovních.

Jak si sjednat nebankovní půjčky

Možností, jak si sjednat nebankovní půjčku je několik a záleží jen na nás, pro jaký způsob se rozhodneme. Pokud má firma, u které si chceme půjčku vzít v našem městě svou pobočku, můžeme zajít přímo tam a půjčku si sjednat osobně na místě. Pohodlnějším způsobem pak je zažádání o půjčku z našeho domova. O půjčku si tak můžeme požádat jednoduše on-line vyplněním kontaktního formuláře nebo zasláním e-mailu. Další možností je zavolat na telefonickou linku, které v těchto případech bývají často bezplatné, takže nás hovor nic nestojí. Některé nebankovní společnosti, jako např. Provident Financial, který má širokou síť svých obchodních zástupců, pak navštěvují klienty přímo u nich doma a ti tak nemusí nikam jezdit.

Nebankovní půjčky v novinových stáncích

Úplnou novinkou mezi nebankovními půjčkami je pak Fofr půjčka, která se poskytuje na novinových stáncích a trafikách. Tato půjčka je atraktivní i tím, že k jejímu vyřízení vám stačí pouze občanský průkaz a její vyřízení je opravdu velmi rychlé. Stačí předložit platný občanský průkaz, podepsat smlouvu o půjčce a hned si odnesete 4 999 Kč. Jedná se v současné době asi o nejrychlejší způsob, jak si půjčit peníze. Výše půjčky je vždy 4 999 Kč a co se týká splácení, tak to probíhá tak, že je třeba splatit celkem 9 splátek po 997 Kč. První splátku je třeba uhradit do 14 dnů, další splátky pak vždy po jednom měsíci. V případě potřeby je možné si splátky i odložit, odložení o měsíc ale stojí 300 Kč. Splátky je možné hradit buď bankovním převodem a nebo poštovní složenkou. Aktuálně pak probíhá akce, kdy v případě bezproblémového splácení stačí uhradit pouze sedm splátek a dvě zbylé splátky už se platit nemusí. Veškeré podrobné informace o tomto typu nebankovní půjčky včetně kompletního seznamu míst, kde ji poskytují, najdeme na internetových stránkách http://www.fofrpujcka.cz/, kde je ke stažení i smluvní formulář. Můžeme také zavolat na infolinku 800 800 200.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!